Які підошви використовують під час виробництва дитячого взуття?
Основа будь-якого взуття – підошва. Щоб вироби були комфортними, захищали від негоди та різних ушкоджень, необхідно вибирати моделі з жорсткою і щільною підошвою. Пропонуємо розібратися з різновидами матеріалів, що використовуються для взуттєвого виробництва, а також особливостями їх кріплення.
Вибір підошви за сезоном
Головний критерій при виборі конструкції підошви – сезон року. Найщільніші та найміцніші матеріали використовуються для холодного сезону, трохи тонші – на варіантах для демісезону. Зимова підошва має бути мінімум в 1 сантиметр. Важлива наявність протектора або об’ємного малюнка, щоб нівелювати ковзання.
Для теплої пори року застосовуються підошви з більш тонким і пластичним шаром, ніж у чоботях, наприклад. Але головна функція взуття – захист, тому виріб повинен мати відмінний рівень амортизації.
Різниця в підошвах для різного взуття
Під час виробництва спортивного взуття враховується легкість, еластичність і відмінна амортизація. Важливо, щоб підошва пом’якшувала удари і рівень навантажень на область хребта. У кросівках, наприклад, що товща їхня нижня частина, то кращими будуть властивості з амортизації.
Для в’язаного взуття не використовується підошва в принципі або застосовується, але виключно з метою термозахисту.
Окремо варто виділити категорію ортопедичного взуття. Воно призначається фахівцями в профілактичних або лікувальних цілях. Ортопедичні підошви більш жорсткі і згинаються в області пальців, доповнюються каблуком Томаса.
Список основних матеріалів
Для виробництва взуття для діток застосовуються різні типи матеріалів, це визначається регулярністю носіння, сезонністю. Розглянемо найбільш затребувані варіанти.
Термопластична гума
Найбільш затребуваний матеріал для сучасного виробництва. Це гума, виготовлена з каучуку синтетичного походження. Відрізняється:
- легкістю;
- гнучкістю;
- відмінною теплоізоляцією;
- хорошими захисними властивостями від вологи.
Недолік – за низьких температурних умов матеріал стає досить слизьким, тому його не застосовують для виробництва зимового взуття.
Застосування термополіуретану
Термополіуретаном називають поліуретан, що утворився внаслідок впливу високих температур і сильного тиску. Матеріал гарантує міцність, зносостійкість. До деформацій такі підошви стійкі, але водночас у них немає великої гнучкості, а теплоізоляція – слабка.
ПВХ
Полівінілхлорид відрізняється міцністю і зносостійкістю. Для зимової пори таке взуття не підходить, оскільки рівень морозостійкості не великий. Зазвичай ПВХ використовується для виробництва взуття для весняних і осінніх черевиків, змінних моделей у дитячий садок або школу.
Термоеластопласт
ТЕП – назва міцного, морозостійкого та еластичного матеріалу. Підошва виходить пористою, відрізняється підвищеною теплоізоляцією. Верх досить щільний, рівномірний, що нівелює швидке зношування.
ПУ
Поліуретаном називають синтетичну сировину, отриману на основі двох полімерів. Підошви гарантують:
- легкість;
- гнучкість;
- зносостійкість;
- відмінну амортизацію.
Для зимової пори не підходить, оскільки на снігу або льоду тріскається.
ЕВА
Зовні схожі на спінену гуму. Основи для взуття виходять легкими, м’якими з відмінною амортизацією. Етиленвінілацетат найчастіше зустрічається на літніх моделях, пляжних капцях.
Методи фіксації підошви
Підошва може кріпитися ливарним методом. Його вважають найбільш надійним. Сировину для цього заливають у певну форму, потім туди ставлять верх черевика і залишають, щоб усе застигло. Клей або нитки при цьому не використовують.
Клейовий спосіб заснований на склеюванні верхньої частини взуття і матеріалу підошви. Притискається все це пресом. Підходить для всіх видів матеріалів. Прошивний метод найчастіше доповнює клейовий. Як окрема техніка він не використовується.
У нашому виробництві дитячого взуття застосовуються найкращі матеріали і техніки кріплення підошви, що гарантує тривалий термін служби взуття.