Матеріали для виробництва взуття: думка фахівців
Дитяче взуття – обов’язковий предмет гардероба для юних модників. Щоб вироби прослужили максимально довго, слід розібратися з основними матеріалами, що використовуються для виробництва. Давайте розберемося з популярними варіантами.
Шкіра: натуральна чи штучна?
Найпопулярніший матеріал – свиняча або теляча шкіра. Перший варіант здається трохи грубим і жорстким, він не такий гнучкий, як телячий. Коефіцієнт водонепроникності досить високий. Телячий матеріал м’який, податливий.
Вважається, що застосування натуральної шкіри – оптимальний варіант для виготовлення взуття на будь-який сезон. Він не містить хімічних речовин.
Штучна шкіра вирізняється тим, що під час випадання опадів, вона не промокне довше, порівняно з натуральними виробами. Цей матеріал відрізняється меншою еластичністю, він гірше підлаштовується під форму ноги.
Якщо говорити про переваги, то головним плюсом штучного матеріалу вважається можливість отримати різнокольорові варіанти чобітків, босоніжок або мокасин. Мінуси – невеликий рівень міцності, погане “дихання”, непереносимість надмірно низьких або високих температурних показників.
Комбінований тип шкіри
Комбінація різних видів шкіри дає змогу отримати міцний і практичний матеріал. Поєднання натуральної та штучної сировини дає змогу отримувати еластичні, міцні моделі, особливо в тих місцях, де це найбільш необхідно. Наприклад, найчастіше з натуральної шкіри виконують устілку, носок і задник, а інші деталі можна зробити зі штучної.
Шкірзам
Шкіряний замінник або шкірозамінник не характеризується підвищеною стійкістю, в місцях згинів спостерігається поява зморшок і тріщин. Звичайному споживачеві здебільшого досить складно відрізнити гарний шкірзам від натурального аналога, оскільки зовнішній вигляд цілком гідний. Для визначення матеріалу краще розглянути внутрішню поверхню – вона зроблена з бавовняної або поліефірної трикотажної основи.
Нубук: натуральний і штучний
Розглянемо в порівнянні два матеріали:
- Натуральний. Поверхня нубука м’яка і навіть оксамитова. Матеріал відмінно поглинає світло, виглядає дорого і презентабельно. Гарантує міцність, здатність пропускання повітря. Також відзначається і стійкістю до вологості.
- Штучний. Поверхня виглядає привабливо і респектабельно. Але цей полімерний матеріал не поглинає вологу, не пропускає повітря. Міцність у нього досить висока, у догляді він не вимогливий.
Окремо варто відзначити нубук-ойл. Матеріал характеризується міцністю і зносостійкістю, але зовні у нього немає бархатистості, а вага самих виробів досить велика.
Замша
Ідеальний варіант для виробництва взуття для дівчаток і хлопчиків. Він м’який, ніжний, гарантує ніжці можливість “дихати”, адже відмінно пропускає повітря. Але доглядати за таким матеріалом досить складно, потрібна покупка спеціальних засобів. Для сирої погоди замша не підійде.
Текстиль і повсть
Повсть – валяна овеча шерсть. Вона гарантує комфортне носіння, повністю натуральна, ідеально підійде для виробництва зимових моделей взуття (за винятком сльоти). Також із повсті виробляють чудові устілки.
Текстильну сировину найчастіше використовують для виробництва дитячого літнього взуття – кед, пінеток, домашніх капців. Текстиль практичний, безпечний і екологічно чистий. Вироби на його основі комфортні та прекрасно дихають.
Термоеластопласт
Це назва морозостійкої термогуми. Найчастіше застосовується для нижньої частини при виробництві сноубутсів. ТЕП дає змогу виготовити практичне, міцне, нековзне взуття.
У нашому магазині можна підібрати якісне взуття з різних матеріалів, щоб забезпечити своїх покупців великим асортиментом.