Історія жіночого взуття
Ви пам’ятаєте казку “Попелюшка”? Цю красиву і романтичну історію, де бідна дівчина завдяки несподіваним чарам стає принцесою. Маленька кришталева туфелька змінює її життя докорінно, приносить їй кохання і щастя. Але ж ви, напевно, нехай навіть у далекому дитинстві, мріяли про диво, яке в одну чудову мить здійснить усі ваші мрії. “Кожна жінка, усвідомлено чи ні, мріє про романтику”, – каже дизайнер взуття Стюарт Вайтцман. Можливо, маленький черевичок зовсім і не випадково став символом надії і зміни. Адже щоразу взуваючи пару нових туфельок, ви щось, нехай навіть зовні, міняєте у своєму образі, залишаєте минуле позаду і робите крок у майбутнє.
Століттями жіноче взуття залишалося прихованим під рюшами широких суконь і недоступним навіть найдопитливішому погляду. Парадоксально, але до сьогоднішнього дня, незважаючи на свою, здавалося б, незначність і другорядність, взуття залишається тією частиною одягу, яка вас… викриває! Кажуть, що очі – дзеркало душі, у такому разі взуття відкриває шлях до вашої індивідуальності.
Ще з давніх часів взуття вважається й ознакою добробуту. Аристократки ХІХ століття опускали свої ніжні ніжки в парчеві туфельки, тоді як їхні служниці стукали своїми грубими дерев’яними черевиками. Сандалії із золотими підметками римських імператриць, туфлі з червоними підборами, які носили при дворі Людовика XIV, і туфельки від Гуччі наших часів – все це візитівки століть, що демонструють добробут і соціальний статус їхніх власників.
Але не тільки це знаходить відображення в нашому взутті. Воно здатне розставити віхи в житті будь-якої людини, викликати спогади про певне місце, день і час. Воно наче свого роду старенький, але дбайливо збережений фотоальбом – крихітний черевичок вашого первістка, пара весільних туфельок, які досі стоять у коробці в шафі, бабусині ботики з масивною пряжкою, що дивом збереглися.